UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu
UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
Seçil Oto Yıkama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uşak’ta Halka Hitap Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uşak’ta Halka Hitap Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uşak’ta Halka Hitap Etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Uşak’ta Halka Hitap Etti Ali Demir
Bu içerik 689 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Uşak mitingine katıldı. Uşak 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, halka hitaben bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 yerel seçimleri kapsamında, Uşak 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda on binlerce Uşaklı vatandaşa hitap etti. AK Parti Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın ve diğer ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımı için kente gelen Erdoğan, burada bazı açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve AK Parti Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın birer konuşma yaptılar.  Mitingin selamlama konuşmasın Ulaştırma Bakanı Mehmet Mücahit Turhan gerçekleştirdi. Turhan, “Reis sizden yetkiyi aldığından beri size hiç yanlış yaptı mı? Dünya çapındaki hizmetleri size sundu mu? İşte onun için Reis’i çekemiyorlar. Çekemeyenler çatlasın” dedi.
Miting meydanına gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayahan’ın ‘Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi’ şarkısıyla karşılandı. Vatandaşla birlikte aynı şarkıyı söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uşak, efeler ve aşıklar diyarıdır. Milletine vatanına ve devletine aşkla bağlanan Uşak. Gönlü Karun kadar zengin ve yüreği Ciritçiler gibi kıpır kıpır olan Uşak. İstiklaline göz dikenlere bu toprakları dar eden Uşak. Hep demokrasinin, özgürlüğün ve milli iradenin yanında yer alan Uşak’ı muhabbetle selamlıyorum. Bu ne güzellik böyle. Yol buyunca cadde tıklım tıklım, meydan tıklım tıklım. Uşak’a inerken güzelliğinizi ve ihtişamınızı gördüm. Uşak aşıklar demektir ve bizler sizlere aşığız ve sevdalıyız. Aşıklar sevdiği için her şeyin en güzelini isterler. Biz de sizler için, Uşak ve ülkemiz için hep en güzelini istiyoruz. Sizleri en güzele ve iyiye layık gördüğümüz için de gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

“EKONOMİMİZE SALDIRARAK MİLLETİMİZİN İŞİNE, AŞINA, EKMEĞİNE GÖZ DİKTİLER”

Uşak’ın, “âşıklar” demek olduğunu belirterek, “Bizler de sizlere aşığız, bizler de sizlere sevdalıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, âşıkların sevdiği için her şeyin en güzelini isteyeceğini, kendisinin de Uşak için Türkiye için ve milleti için hep en güzelini istediğini kaydetti.

Milletin emanetini yere düşürmeden geleceğe taşımak için her türlü mücadeleyi verdiklerini, vesayet güçleriyle, sokakları karıştırmak isteyenlerle, emniyet ve yargı teşkilatı içindeki hainlerle mücadele ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Her seçimi milletimizin iradesine karşı bir hesaplaşma vesilesi hâline getirmeye çalıştılar. Yeri geldi içimizden FETÖ’cülerle bizi vurmaya kalktılar. Yeri geldi çukur eylemleriyle, canlı bomba saldırıyla ülkemizi terör örgütlerinin pençesinde boğmaya kalktılar. Hiçbiri de olmayınca doğrudan doğruya tankla, uçakla, helikopterle, silahla milletimizin canına kast ettiler. Yine başaramayınca sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturarak ülkemizi tecrit etmeye çalıştılar. Biz doğrudan sahaya girip bu oyunu da bozunca ekonomimize saldırarak milletimizin işine, aşına, ekmeğine göz diktiler. Son günlerde döviz kuru üzerinden yine birtakım oyunlar oynuyorlar. Türkiye enflasyonu dizginlemeye, yatırımları hızlandırmaya, istihdamı artırmaya başladıkça, ihracatını, döviz rezervlerini yükselttikçe, güven endeksleri yeniden güçlendikçe daha da azgınlaşıyorlar. Ülkemizi bu tür oyunlarla oyalayıp asıl hedeflerinden vazgeçireceklerini sanıyorlar. Halbuki biz bugün 2023 hedeflerimize çok daha büyük bir inanç ve azimle bağlayız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve Türk milleti üzerine oynanan oyunları bozmakta hiç olmadıkları kadar kararlı olduklarını vurgulayarak, “Kandil’de kaçacak delik arıyorlar, oraya kadar Mehmetlerimizle F-16’larıyla, tanklarıyla evelallah yürüdük, yürüyoruz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız, FETÖ’cüler de kaçacak biz kovalayacağız. Şu anda onbinlerce FETÖ’cü içeride mi? İçeride, şimdi orada yasalar içerisinde yargılanıyorlar. Onlar da bedelini ödeyecekler, bizim 251 şehidimizin bedelini ödeyecekler, 2 bin 193 gazimizin bedelini ödeyecekler; yok öyle 25 kuruşa simit, ödeyecekler” ifadelerini kullandı.

“MÜHİM OLAN, HATALARIN ÜZERİNE SAMİMİYETLE GİDEBİLMEKTİR”

Türkiye düşmanlarının tüm umutlarını 31 Mart seçim sonuçlarına bağladıklarını, sandıkta istedikleri sonucu alamayacağını görenlerin de milletin aklını karıştırma, umudunu kırma taktiğini uygulamaya koyduklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normal şartlarda yan yana gelmeyecek tüm partilerin birlik olup AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın karşısında yer aldıklarını söyledi.

Cumhur İttifakı’nın karşısındaki partiler için Kandil’deki terör baronlarının, FETÖ’nün firari elemanlarının destek çağrısı yaptıklarına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin değerlerine, ezanımıza, bayrağımıza, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize kasteden kim varsa bunları destekliyor. Hatta işi daha da ileri götürüp, 31 Mart intikam seçimi olacak diyenler bile var. Böyle bir ittifak karşısında hâlâ tereddütte olan varsa artık ona da diyecek bir sözümüz kalmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na oy verecekseniz sandığa gitmeyin’, ‘Madem AK Parti’ye kızgınsın, öyleyse şu partiye oy ver’ diyenlerin istismar peşinde olduklarını dile getirerek, “Milletimiz kırgınlığında, öfkesinde haklı mıdır? Elbette haklıdır. Hatadan münezzeh olan sadece ve sadece Rabbimizdir. İnsanın olduğu her yerde hata da olur, eksik de olur, yanlış da olur. Önemli olan, hasbi niyetle bunları düzeltme, bu iradeyi ortaya koymaktır.  Mühim olan, sorunların, hataların üzerine samimiyetle gidebilmektir” değerlendirmesinde bulundu.

“MİLLETİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMETLE MÜKELLEFİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “16 Nisan halk oylamasının ardından partimizin başına yeniden döndüğümüzde işte bu iradeyle pek çok adım attık, görüyoruz ki bunları devam ettirmemiz gerekiyor. İnşallah seçimlerden sonra tüm bu konuları masaya yatıracak, kibriyle, saygısızlığıyla, yanlışıyla, kabalığıyla milletimizi üzen kim varsa hepsini de biz üzeceğiz. Bu arada, AK Partinin gölgesinde büyüyüp fırsattan istifade karşısına geçenleri de unutmayacağız. Bu trenden inen bir daha bu trene binemez” şeklinde konuştu.

Kimsenin kendisini bulunmaz Hint kumaşı sanmaması gerektiğini, AK Parti’nin Türkiye’nin en güçlü kadrolarına sahip olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şahsım dâhil herkes partimizin çatısı altında milletimize ve ülkemize hizmetle mükellefiz. Bu bayrak yarışında kimler geldi, kimler geçti. İnşallah önümüzdeki dönemde bu bayrak yarışı kesintisiz devam edecektir. Seçimlerden sonra önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi var” diye konuştu.

Yeni dönemi AK Parti’nin derlenip toparlanmasından, demokraside ve ekonomide yapılacak yeniden yapılanma adımlarına kadar her konuda en verimli şekilde değerlendireceklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Pazar günü yapılacak seçimlerde vatandaşlardan muhakkak sandığa gitmelerini ve iradelerine sahip çıkmalarını istedi.

UŞAK’A YAPILAN YATIRIMLAR

Uşak’a yapılan yatırım, hizmet ve eserleri anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kente yeni bir stadyum inşa edilerek şehrin spor ve büyük çaplı kültür sanat etkinliklerinde kullanacağı bir mekâna kavuşacağını ifade etti.

Kurtuluş Mahallesi’nde millet bahçesi yaptıklarını, Dikilitaş’a da yeni bir millet bahçesi yapıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak’taki termal su kaynaklarını da turizme kazandıracaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık, ulaşım, altyapı, sulama yatırımlarını anlatarak Uşak’ın hızlı trenle İzmir’e ve Ankara’ya bağlanacağını, şehir içi raylı sistemlerin iyileştirileceğini sözlerine ekledi.

“UŞAK’IN KAVGAYA DEĞİL, HİZMETE İHTİYACI VAR”

“Uşak’ın kavgaya, çekişmeye, enaniyete değil, hizmete ihtiyacı var. Bu şehre iyi hizmeti kim getirecekse belediyeleri ona emanet etmemiz gerekiyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükûmet ve belediye çalışmalarının birbirini destekler şekilde ilerlemesi hâlinde Uşak’ın bambaşka bir çehreye bürüneceğini kaydetti.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cevaben kentte yapılan faaliyetleri ve hizmetleri anlatan bir videoyu vatandaşa izletti. Erdoğan, “Uşak’ta 18 baraj ve 14 gölet var. Bay Kemal bak eserlerle konuşuyorum, lafla değil. Yahu sen klavuzu değiştir. Klavuzu karga olanın akibeti kötü olur. Bunun için Pazar günü benim Uşaklı kardeşlerim ders vermeye hazır mı? Hanım kardeşlerim kale içeriden fethedilir. Pazara bir şey kalmadı Çok çalışacağız. Uşak sadece buradan mı ibaret. Uşak’ın dışında akrabalar yok mu? Hepsini arayın ve haberdar edin. Gençler çok koşturun. Uşak’a stadyum yapacağız. Karaağaç göletinin bulunduğu yerde termal su bulundu ve buraya tesisler yapacağız. Kurtuluş mahallesine Millet Bahçesi yaptık ve sırada Dikilitaş var. Sağlık yatırımlarını sürdürüyoruz. Uşak’ın bir hafif raylı sisteme var ve teknik bir sıkıntı yoksa, böyle bir raylı sistemi şehrimize kazandırmaya destek vereceğiz. Uşak’ın kavgaya çekişmeye ve enaniyete değil ve hizmete ihtiyacı var ” diye konuştu. Erdoğan mitingin sonunda vatandaşa çay ikram etti ve Uşak Belediye Başkan adaylarının takdimini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazar günü gerçekleştirilecek seçimde Uşaklıların destan yazarak AK Parti’ye rekor düzeyde destek vereceğine olan inancını ifade ederek AK Parti adaylarına destek istedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nadir Markette Neler Var Neler? İnanmazsan Gel Gör
Nadir Markette Neler Var Neler? İnanmazsan Gel Gör
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon