UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu
Reklam
UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
Seçil Oto Yıkama

Şehit Erhan Öztürk Kur’an Kursu Açılışı Kaymakam Demiröz’ün Katılımıyla Yapıldı

Şehit Erhan Öztürk Kur’an Kursu Açılışı Kaymakam Demiröz’ün Katılımıyla Yapıldı

Şehit Erhan Öztürk Kur’an Kursu Açılışı Kaymakam Demiröz’ün Katılımıyla Yapıldı
Şehit Erhan Öztürk Kur’an Kursu Açılışı Kaymakam Demiröz’ün Katılımıyla Yapıldı Ali Demir
Bu içerik 656 kez okundu.

2016 yılında Cizre’de şehit düşen Polis Memuru Erhan Öztürk adına Acar Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, ilçemiz hayırseverleri ve Şehit Erhan Öztürk’ün anne ve babasının yardımlarıyla yaptırılan Acar Camii Şehit Erhan Öztürk Kur’an Kursu açılışı Kaymakam İrfan Demiröz, Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Göksel Tuncer, daire amirleri ve mahalle sakinlerinin katılımıyla yapıldı.          

Kaymakam Demiröz, ve Belediye Başkanı Zafer Arpacı Kur’an Kursunun yapımında emeği geçen Hayırseverlere, Şehit Anne-Babasına, Dernek Başkanı’na plaketlerini takdim etti.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar edilmesinin ardından Kaymakam Demiröz yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Şehidimize Allahtan rahmet diliyor, Şehidimiz Erhan Öztürk ismiyle, anısı yaşatılacak olan Kur’an Kursumuzun açılışına teşriflerinizden dolayı sizleri yürekten kutluyorum.

Öncelikle yoğun programlarından dolayı aramıza katılamayan Sayın Valimiz Salim Demir ve değerli eşleri Nezahat Demir Hanımefendinin selam, sevgi ve hürmetlerini iletiyorum.

Vatanımız uğruna şehit düşen Erhan Öztürk ve tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Vatan sadece üstünde yaşadığımız toprak değil, aynı zamanda işimiz evimiz, namusumuz, can güvenliğimiz ve huzurumuzdur. Devletin olmadığı yerde bunların hiçbiri olmaz. Bizler bir aile gibi devletimize, vatanımız, bayrağımıza sahip çıkmalıyız ve Şehitlerimizin bize emanet bıraktığı, Ülkemizin, milletimizin geleceği için, bizi biz yapan manevi değerlere saygılı, dinini bilen, hoşgörülü, vatanına, bayrağına sahip çıkan, ülkesine milletine bağlı nesiller yetiştirmeliyiz. Çünkü bizim bu vatandan başka gidecek başka toprağımız, özgürce yaşayabileceğimiz, ibadetimizi yapabileceğimiz başka bir vatanımız yok.

Rabbim bizleri vatansız, bayraksız, devletsiz bırakmasın.

Sadaka-i Cariye; bir insan öldükten sonra da amel defterine sevap yazdırmaya devam ettiren iyiliklerdir. Bu sebeple Kur’an Kursumuzun yapılmasında emeği geçen, maddi manevi destek veren Değerli hayırseverlerimizin kıyamete kadar amel defterleri kapanmayacak inşallah.

Peygamber efendimizin Hadis-i Şerifi üzere “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğreteninizdir.” Bu anlamda Şehidimiz Erhan Öztürk’ün adını yaşatacak olan Kur’an Kursumuzun ilçemize hayırlı olmasını dileyerek, şehidimizin anne ve babasına, hayırseverlerimize,  Belediye Başkanımıza, Müftülük Personeline, Dernek Başkanımıza, emeği geçen ve vesile olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak:Banaz kaymakamlığı web sitesi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir.
Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir.
Uşak’tan Üç Mülki Amirin Tayini Çıktı
Uşak’tan Üç Mülki Amirin Tayini Çıktı