UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu
UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
Seçil Oto Yıkama

Uşak-İstanbul Uçak Seferlerinin Yeniden Başlaması Nedeniyle Vali Funda Kocabıyık Başkanlığında Bir Toplantı Gerçekleştirildi.

Uşak-İstanbul Uçak Seferlerinin Yeniden Başlaması Nedeniyle Vali Funda Kocabıyık Başkanlığında Bir Toplantı Gerçekleştirildi.

Uşak-İstanbul Uçak Seferlerinin Yeniden Başlaması Nedeniyle Vali Funda Kocabıyık Başkanlığında Bir Toplantı Gerçekleştirildi.
Uşak-İstanbul Uçak Seferlerinin Yeniden Başlaması Nedeniyle Vali Funda Kocabıyık Başkanlığında Bir Toplantı Gerçekleştirildi. Ali Demir
Bu içerik 849 kez okundu.

Uşak-İstanbul uçak seferlerinin yeniden başlaması nedeniyle Vali Funda Kocabıyık başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.
Uşak Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra, Belediye  Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ekrem Savaş,  Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı J.Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Nacar,  UTSO Yön.Kur.Bşk.Selim Kandemir, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri,  Simav Belediye Başkanı ve diğer yetkililer katıldı.


Toplantı, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kandemir’in açış konuşmasının ardından Vali Funda Kocabıyık’ın konuşması ile devam etti. Vali Funda Kocabıyık yaptığı konuşmada: “16 Ocak 2019 tarihinden itibaren yeniden hizmete girecek olan Uşak-İstanbul uçak seferlerinin kamuoyuyla paylaşılması; ilimiz ile yakın çevresinde farkındalık oluşturulması ve devamını arzu ettiğimiz bu hizmetin sürdürülebilirliğinin sağlanması anlamında bu toplantıyı düzenlemiş bulunuyoruz. 


Devlet olarak son yıllarda yapılan çok önemli atılımlardan birisi de hava meydanları yapımı ve artan uçak seferlerine paralel olarak hızla büyüyüp gelişen hava yolu taşımacılığıdır.  
Bugün doğusundan batısına güneyinden kuzeyine birçok ilimizde hava meydanları bulunmaktadır. Bunlar arasında yer alan Uşak Hava Meydanı; Uşak-Ankara yolu üzerinde oluşu ve il merkezine olan yakın mesafesi ile önemli bir ulaşım avantajına sahiptir.  Ancak, Uşak’tan İstanbul’a çeşitli dönemlerde uçak seferleri başlatılmasına rağmen maalesef sürdürülebilir olmamış ve hava yolu firmaları tarafından uçak seferleri sonlandırılmıştır. 


Karayolu taşımacılığına göre çok daha hızlı ve güvenli olduğu bilinen hava yolu taşımacılığı artık bir lüks olmaktan çıkmış, her kesimden vatandaşımızın istifade ettiği bir ulaşım aracı haline gelmiştir. Bunun yanında Uşak, gelişmiş sanayisi ve üç adet organize sanayi bölgesi ile iş seyahatlerinin yoğun olarak yaşandığı bir ildir. Dolayısıyla, hava yolu taşımacılığı için yeterli potansiyele sahiptir. Hızla gelişen iş ve ekonomi dünyasında, bilgi ve teknolojinin yanında zaman da çok önemlidir. Çok değerli olan zamanı en etkili şekilde kullanabilmek; ulaşım imkânlarından gerektiği şekilde istifade etmekle mümkün olacaktır. 
16 Ocak 2019 günü başlayıp haftada üç gün olmak üzere düzenlenecek Uşak-İstanbul uçak seferlerinin kalıcı olarak sürdürülmesi için Kamu Kurumları, Ticaret ve Sanayi Odamız, Organize Sanayi Bölgelerimiz ve vatandaşlar olarak ulaşımda hava yolunu tercih etmeli ve özendirmeliyiz.


Yeniden başlayacak olan uçak seferlerinin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


Konuşmaların ardından yapılan uçak seferlerinin sürdürülebilirliği konulu sunum yapılıp, seferlerin sürekliliği için atılması gereken adımlar değerlendirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nadir Markette Neler Var Neler? İnanmazsan Gel Gör
Nadir Markette Neler Var Neler? İnanmazsan Gel Gör
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon