UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu
UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
Seçil Oto Yıkama

Vali Funda Kocabıyık, Uşak'ta Görev Yapan Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi.

Vali Funda Kocabıyık, Uşak'ta Görev Yapan Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi.
Vali Funda Kocabıyık, Uşak'ta Görev Yapan Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi. Ali Demir
Bu içerik 932 kez okundu.

Vali Funda Kocabıyık, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Uşak'ta görev yapan yerel basın mensupları, ulusal basın ve haber ajanslarının temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.


Vali Funda Kocabıyık, yemekte yaptığı konuşmada; Basın'ın Dünyada yaşanan gelişmeleri etkileşimli olarak kamuoyuna aktaran, toplumların dinamizm kazanmasında ve demokrasinin güçlenmesinde önemli bir misyon üstlendiğini kaydetti.


Milli değerlerin korunmasında basının önemli görevler üstlendiğini vurgulayan Vali Funda Kocabıyık; “Basınımız, milletimizin tarihe altın harflerle yazdığı destanlarda önemli görevler üstlenmiştir. Kurtuluş Savaşı sırasında çok zor şartlara ve imkansızlıklara rağmen toplumu milli direniş konusunda bilgilendirerek önemli destek vermiştir. En büyük toplumsal katkısını ise 15 Temmuz Destanında sağlamıştır. Basınımızın 15 Temmuz’daki tavrı göstermiştir ki, sadece haber aktaran bir aracı olmaktan öte, milli bir duruş sergileyerek öncü olmuşlardır" dedi. 


Yerel basının toplumsal katkılarına da değinen Vali Funda Kocabıyık; “Yerel basınımız ise, ulusal basından farklı olarak olayları mikro ölçekte ele alıp; ilin kalkınmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Yerel basın mensuplarımız, verdikleri emeklerle, ilimizin tanıtımına sağladıkları katkı ile birlikte, yatırım ve faaliyetlerin daha hızlı ve etkin gerçekleştirilmesine vesile olmaktadır. Ülkemizin her alanda ilerlemesine önemli katkılar sağlayan basın mensuplarımızın 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, esenlikler diliyorum.” şeklinde konuştu.


Yemek programına Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Ömer Kalaylı, Meral Batı Demirbaş, Hüseyin Demirbaş, Ayşe Şeyda Çağlar, Adem Uslan, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Kaynak:Uşak Valiliği Web Sitesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nadir Markette Neler Var Neler? İnanmazsan Gel Gör
Nadir Markette Neler Var Neler? İnanmazsan Gel Gör
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon