UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu
UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
Seçil Oto Yıkama

Tar-Sim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Tar-Sim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Tar-Sim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Tar-Sim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Ali Demir
Bu içerik 427 kez okundu.

23.01.2019 tarihinde Ziraat Odası Toplantı Salonunda; İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Ertan KELEŞ,  Manisa Bölge Müdürümüz Sayın Müjdat ÇUBUKÇU, İl Müdür Yardımcılarımız,  İlçe Tarım ve Orman Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimiz, Ziraat Odası ve STK Başkanlarımız, Merkez Köy Muhtarlarımız, İl ve İlçe Müdürlüğü Personeli, sigorta acenteleri ve üreticilerimizin katılımlarıyla Tar-Sim bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasında İl Müdürümüz Ertan KELEŞ; “Öncelikle yapmış oldukları ev sahipliğinden dolayı Ziraat Odası Başkanımıza teşekkür ederim.  Yıllar itibariyle kuraklık, don, dolu, şiddetli yağış, sel-su baskını ve fırtına gibi vuku bulan doğal afetler ülkemizde bölgemizde ve İlimizde bitkisel ve hayvansal üretimde önemli zararlara yol açmaktadır. Tarım Sigortası olarak tanımlanan bu sistem içinde; bitkisel ürünler ve seralar, tarımsal yapılar, tarım alet ve makineleri ile çiftlik hayvanlarının, güvence altına alınması hedeflenmektedir. Üreticilerimizin olası tabii afetlerden etkilenmeleri durumunda ekonomik zararlarının karşılanması için varlıklarını mutlaka tarım sigortası kanunundan yararlanarak sigorta yaptırıp güvence altına almalarını öneriyoruz. Sigorta bedelinin %50'sini Bakanlığımız karşılamaktadır. Ayrıca üreticilerimizin en çok şikayetçi olduğu domuz zararı da sigorta kapsamına dahil edilmiştir.

İlimizde halen gerek hayvancılık gerekse bitkisel ürünlerimiz istenilen düzeyde sigorta kapsamında değildir.  Bizler, siz üreticilerimizin alın terinin boşa gitmemesini ve bu imkânlardan yararlanmanızı istiyoruz” dedi .kaynak:uşak il tatım müd.web sitesi

 

Sonrasında, Tarsim Manisa Bölge Müdürü Müjdat ÇUBUKÇU tarafından Tarım Sigortaları uygulamaları, işleyişi ve 2019 yılında yapılan değişiklikler ve teminat altına alınan yeni uygulamalar hakkında üreticilerimize yönelik bilgilendirme yapıldı.

İlimizde uygulamada karşılaşılan güçlükler ve talepler hakkındaki sorular cevaplandırılarak toplantı sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nadir Markette Neler Var Neler? İnanmazsan Gel Gör
Nadir Markette Neler Var Neler? İnanmazsan Gel Gör
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon