Kurban Bayramı Kutlamaları
UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.
ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu ÖZ Hanedan Pide ve Kebap Salonu
UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş.

Uşak Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binası Hizmete Girdi

Uşak Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binası Hizmete Girdi

Uşak Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binası Hizmete Girdi
Uşak Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binası Hizmete Girdi Ali Demir
Bu içerik 2082 kez okundu.

Vali Funda Kocabıyık, bugün itibariyle hizmete giren 245 yatak kapasiteli Uşak Eğitim Araştırma Hastanesi ek binasında incelemelerde bulunarak, tedavi gören hastaları ziyaret etti.

Ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali funda Kocabıyık hastanenin yapımına 2018 yılında başlanıldığını ve 245 yatak kapasiteyle bugün itibariyle hizmete başlanıldığını kaydetti.

Hastanenin yaklaşık 115 milyon TL’ye mal olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Hastane 8 kattan oluşmakta olup 7.500 metrekare alanda kurulmuş ve 55 bin metrekare kapalı alana sahiptir. Ek binada 59 tek kişilik ve 77 çift kişilik oda yer almakta olup 32 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Ek binamızın hizmete girmesiyle ilimiz sağlık alanında önemli bir yatırım daha kazanmış oldu. Özellikle Covid-19 salgını döneminde binanın hizmete girmiş olması sevindirici. Binanın kentimize kazandırılmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Yeni hastane binamız ilimize, ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Türkiye her alanda gelişimini sürdürürken, sağlık hizmetlerinde ki kaliteyi de her geçen yıl ileriye taşıdığını dile getiren Vali Funda Kocabıyık, “Covid-19 salgınında gördük ki ülkemiz sağlık alanında çok başarılı işlere imza atıyor. Bu gün gezdiğim Uşak Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binası, neredeyse 5 yıldızlı otel konforunda düzenlenmiş, vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın rahatı için tüm ayrıntılar düşünülmüş. Hizmete giren yeni bina ile insanlarımıza daha iyi sağlık hizmeti verebileceğiz. Yeni hastane binamız bir kez daha ilimize, ülkemize hayırlı olsun” dedi.  

İncelemeleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, İl Sağlık Müdürü Sedat Kavas ve hastane yetkilileri eşlik etti.

Kaynak:usak.gov.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Banazda Kuzu Kokoreç Yalçın  Kokreçte Yenir
Banazda Kuzu Kokoreç Yalçın Kokreçte Yenir
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon
Tarihi Eser Kaçakçıları'na Uşak Jandarmasından Operasyon